AKTUALNOŚCI

Sobota z rodziną w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu!

  • bcopw A4(2)

Sobota z rodziną w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu!

Po 2 latach przerwy wraca jedno z najważniejszych wydarzeń dla rodzin – Forum Dużej Rodziny. Już 10 września, w sobotę, w godzinach 10.00 – 16.00, przestrzeń Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5 wypełni się ciekawymi rozmowami i spotkaniami, niespodziankami, animacjami, warsztatami oraz zajęciami zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.
Dzień Rodziny, jak zawsze, odbywa się w celu promocji Programu „Bydgoska Rodzina 3+”. W tym dniu w BCOPW atrakcji nie zabraknie. Partnerzy programu „Bydgoska Rodzina 3+” będą mieli możliwość bezpłatnej prezentacji swojej działalności oraz oferty dedykowanej większej Rodzinie.
Równolegle odbędą się animacje i warsztaty dla milusińskich oraz ich opiekunów. W programie m.in. strefa dla dzieci, która zostanie zaaranżowana przez Lolly Polly. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach, pokazach tanecznych, zabawach z bańkami mydlanymi. Starszaki wraz z opiekunami będą mogły skorzystać z warsztatów dot. odżywania oraz konstruowania zdrowych lunch boxów dla całej rodziny, które zostaną przeprowadzone przez panią Ewę Pierucką – właścicielkę kawiarenki obywatelskiej w BCOPW „Miód i Tymianek”. Wrzesień to początek roku przedszkolnego oraz szkolnego, dla powracających do placówek dzieci jest to bardzo emocjonujący moment – opiekunowie będą mogli wziąć udział w warsztacie dot. emocji rodziców i dzieci podczas adaptacji. Nie zabraknie też kulturalnych perełek. WymyWammy – teatr improwizowany z Bydgoszczy, przeprowadzi spektakl wraz z rozgrzewką dla wszystkich uczestników, a pani Anna Niestatek – wokalistka i edukatorka muzyczna pokaże wszystkim, jak można „śpiewać spontanicznie”. Na końcu wydarzenia wszyscy będą mogli odpocząć w kąciku dziecięcym, gdzie pan Jarosław Jaruszewski – autor najnowszego wydawnictwa „ Magiczna Bydgoszcz – legendy wierszem pisane” (wydanej pod egidą Fundacji Kultury Pozytywka) będzie czytał fragmenty książki. Zapraszamy serdecznie z RODZINĄ 10 września, w sobotę, w godzinach 10:00 – 16:00. Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ul. Gdańska 5.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy i limity miejsc.Więcej informacji, szczegółowy program oraz zapisy na wydarzenia dostępne na "http://www.bcopw.pl" oraz na facebook’u https://fb.me/e/2KvIRyTXK
Warto wiedzieć:
W Bydgoszczy od czerwca 2013 roku funkcjonuje Program Bydgoska Rodzina 3 plus. W programie „Bydgoska Rodzina 3+” uczestniczą duże rodziny, w tym rodziny zastępcze zamieszkujące pod wspólnym adresem na terenie Miasta Bydgoszczy, składające się z rodziców, jednego rodzica lub opiekuna mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 w przypadku, gdy dziecko uczy się lub
studiuje. W ramach programu „Bydgoska Rodzina 3+” wprowadzono Bydgoską Kartę Rodzinną, jako dokument potwierdzający uprawnienia do korzystania z programu. Do sierpnia 2022 roku wydano 49903 kart, a do programu przystąpiło 179 partnerów, którzy udzielają zniżek członkom rodzin wielodzietnych. Więcej o programie oraz aktualna lista zniżek dostępna tu:
https://www.bydgoszcz.pl/miasto/bydgoska-rodzina-3/