AKTUALNOŚCI

"Wojna nigdy nie jest daleko..."

  • 8 maja 2022 1
  • 8 maja 2022 2

"Wojna nigdy nie jest daleko..."

8 maja minęła 77 rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie, uroczystość upamiętniająca to wydarzenie z udziałem władz miasta odbyła się przed Pomnikiem Wolności, w spotkaniu szkołę w Poczcie Sztandarowym reprezentowali uczniowie z klas 1b i 2a.
Dzień zakończenia II wojny w Europie jest okazją do wspominania bohaterów, żołnierzy i wszystkich ofiar tego konfliktu, w którym Polska poniosła olbrzymie straty, a mogiły polskich żołnierzy pozostały na polach bitewnych Europy, Azji i Afryki.
Nie wolno nam zapomnieć o tym, że wojna przyniosła również olbrzymie zniszczenia, pozostawiła miasta i wsie leżące w gruzach, wywołała spustoszenie duchowe i zwątpienie w człowieczeństwo oraz jego podstawowe wartości. „Tych blisko sześć tragicznych lat było także wielką i zwycięską próbą ludzi i ich charakterów w walce o wolność, i godność, solidarność, o wierność zasadom i o narodowy honor”. Niestety wojna nie jest już tylko lekcją historii, stąd w tych dniach myślimy również o naszych sąsiadach Ukraińcach, którzy dzisiaj walczą o wolność, godność i wszystkie te wartości, które stanowią o naszym człowieczeństwie.
Pamiętajmy!
[...]wojna nigdy nie jest daleko,
wojna zawsze jest bardzo blisko.
Wojna nigdy nie jest daleko,
wojna zawsze jest..."