AKTUALNOŚCI

Rywalizujemy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

  • Bydgoszcz Rowerową stolicą Polski
  • PRSP_ulotka_szkoły

Rywalizujemy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski!!!

Dołącz do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski!
Zdobywaj punkty dla Metropolii Bydgoszcz i kręć kilometry dla swojej szkoły!
1czerwca rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Im więcej nas będzie, tym większe szanse mamy na podium. Ważny jest każdy rowerzysta i każdy „wykręcony” kilometr. Zapewniamy, że oprócz zdrowej rywalizacji czeka na Was wspaniała zabawa i mnóstwo mniejszych i większych nagród.

Zapraszamy wszystkich rowerzystów z Metropolii Bydgoszcz. Wystarczy zainstalować na telefonie darmową aplikację AKTYWNE MIASTA (przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS oraz Android) oraz dołączyć do wspólnej drużyny METROPOLIA BYDGOSZCZ. W następnym kroku należy wybrać grupę - szkołę i podgrupę. W tym roku o Puchar Rowerowej Stolicy Polski powalczą 52 miasta prezydenckie z całego kraju. Zabawa potrwa od 1 do 30 czerwca.
Przesiądźmy się na rowery, „kręćmy” kilometry dla drużyny Metropolii Bydgoszcz" Wspólnie rywalizujmy o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.
Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może zdobywać kilometry dla swojej grupy. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, np. zniżki u partnerów, specjalne odznaki czy prognoza pogody.
W ramach zabawy organizowany jest konkurs dla bydgoskich szkół o tytuł i puchar Najbardziej Rowerowej Szkoły.
Nagrody finansowe mogą zmobilizować do zabawy wszystkich jeszcze nieprzekonanych.
Zwycięska szkoła otrzyma 3000 zł,
za zajęcie 2. miejsca – 2000 zł,
za 3. miejsce – 1000 zł .
Dodatkowo dla klasy, która przejedzie największa liczbę kilometrów spośród wszystkich bydgoskich szkół, Miasto Bydgoszcz ufunduje nagrodę niespodziankę.

W ubiegłorocznej edycji Metropolia Bydgoszcz uplasowała się na 9. pozycji w Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski z przejechanymi 800 tysiącami kilometrów. Liczymy, że ten rok będzie dla Metropolii Bydgoszcz bardziej pomyślny i liczba kilometrów znacznie przekroczy milion.
Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w czerwcowej zabawie i kręcenia kilometrów dla Metropolii Bydgoszcz!
Oficjalne kanały wydarzenia:
www.aktywne.miasta.pl
www.facebook.com/PucharRowerowejStolicyPolski
www.instagram.com/rowerowastolicapolski