AKTUALNOŚCI

Nowy Patron klas akademickich

  • IMG_7319

W Jedynce wiele sal lekcyjnych zostało nazwanych imionami znamienitych osób, naszych absolwentów, takich jak Marian Rejewski czy Jerzy Hoffmann.

22 luty 2019 roku to kolejny wyjątkowy dzień w historii naszej szkoły. Honorowym gościem był Pan Karol Górnowicz - absolwent Jedynki i młody ekonomista. Pan Karol Górnowicz został patronem sali 307 klas akademickich, partnerskich SGH. Pan Karol jest CEO polsko-szwedzkiego start-up’u Skriware, specjalizującego się w robotyce i produkcji drukarek 3D. Firma aktywnie wspiera polski filar oświaty w zakresie edukacji informatycznej i uznana została za jedną z najbardziej innowacyjnych, według funduszu Kairos Society, a sam Pan Górnowicz znalazł się na liście „30 before 30” magazynu Forbes.

Z rozmowy przeprowadzonej na forum w auli szkoły mogliśmy poznać wiele ciekawostek z życia prywatnego i zawodowego nowego Patrona. Pan Karol zdradził swój przepis na sukces, a także zwrócił uwagę jak ważną rolę w życiu pełni rodzina i przyjaciele, którzy byli tego dnia razem z Nim. Poruszono wiele tematów, zarówno z czasów szkolnych, życia studenckiego i jego obecnej pracy. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazje częściej gościć tak wspaniałe osoby jak Pan Karol, szczególnie z perspektywy 400-lecia naszej szkoły.