AKTUALNOŚCI

Sukces chóru Primo w Hiszpanii

  • PRIMO
  • Hiszpania
  • PRIMKI
  • PRIMO HISZPANIA

W dniach 11-16.09.2018r. Chór PRIMO Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy pod dyrekcją Moniki Wilkiewicz uczestniczył w VIII Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Canco Mediterrania w Lloret de Mar w Hiszpanii. Podczas konkursu swoje umiejętności prezentowały chóry m.in. z Włoch, Rosji, Francji, Indonezji, Czech, Słowacji, Hiszpanii i Polski.

Bydgoski zespół w składzie żeńskim i mieszanym zaprezentował się w trzech kategoriach konkursowych: muzyki sakralnej, uzyskując Złoty Dyplom i Srebrny Dyplom, muzyki ludowej – Srebrny Dyplom oraz w kat. utworów Pau Casalsa – także Srebrny Dyplom. Oprócz zmagań konkursowych zespół miał niepowtarzalną okazję promowania Miasta na arenie międzynarodowej, bowiem organizatorzy przeprowadzili szereg działań promujących występujące chóry oraz regiony z których pochodzą.

W powyższą inicjatywę włączył się także Konsul Generalny RP w Barcelonie oraz Instytut Kultury Polskiej w Madrycie, zapraszając zespół do udziału w Specjalnym Koncercie Chóralnym w Katedrze w Barcelonie (13.09.br.) oraz Koncercie Polska Niepodległa w Lloret de Mar (14.09.br.).

Powyższym międzynarodowym sukcesem, chór PRIMO znakomicie podsumował ubiegły rok szkolny 2017/2018, w którym to aż dwukrotnie uzyskał GRAND PRIX podczas Ogólnopolskich Konkursów Chóralnych w Chełmnie i Bydgoszczy. Pobyt młodzieży w Hiszpanii mógł być zrealizowany m.in. dzięki uzyskanemu Bydgoskiemu Grantowi Oświatowemu.