AKTUALNOŚCI

Ogólnopolski Wielki Test Wiedzy Geograficznej

  • PART_1523260322097_IMG_2557
  • PART_1523113576076_IMG_2547

7.04.2018 r. w Toruniu odbyła się V edycja ogólnopolskiego konkursu „Wielki Test Wiedzy Geograficznej”. Wzięło w niej udział 37 zespołów z całej Polski.

Do ścisłej czołówki najlepszych pięciu drużyn zakwalifikowali się uczniowie 3c I LO w składzie: Marcela Lesiczka, Mateusz Tafliński i Jakub Wątorek, którzy uzyskali tytuł: Finalisty Ogólnopolskiego Testu Wiedzy Geograficznej.

Opiekunem merytorycznym była Pani Katarzyna Wędzelewska. Po napisaniu testu indywidualnego w sali im. Darwina na Wydziale Nauk o Ziemi, uczniowie wzięli udział w warsztatach grafiki komputerowej - Modelowanie 3D. W tym czasie opiekunowie młodzieży wysłuchali ciekawych wykładów na temat treści dotyczących hydrologii oraz meteorologii i klimatologii w nauczaniu  geografii w szkołach średnich. Warsztaty i wykłady prowadzili pracownicy uczelni: prof.dr hab. Rajmund Przybylak, dr Joanna Uscka- Kowalkowska, dr Bogusław Pawłowski, dr Marcin Nowak, mgr Radosław Golba, dr Marcin Świtoniak. 
Opiekunka i uczniowie komentują „byliśmy pod wrażeniem doskonałej organizacji oraz szerokiej oferty dydaktycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na pewno geografowie i informatycy pojawią się jeszcze na toruńskiej uczelni”. Gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych.