AKTUALNOŚCI

Laureaci XVII Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych im. Mariana Rejewskiego

W dniu 20 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XVII Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych im. Mariana Rejewskiego.

Laureatami konkursu zostało 26 uczniów. Ponadto przyznano dwie nagrody za najlepiej i najstaranniej zredagowane rozwiązania. Od tego roku nagroda ta nosi imię Henryka Pawłowskiego, osoby znanej wszystkim zajmującym się w Polsce matematyką, nie tylko szkolną. Był autorem wielu książek z zadaniami olimpijskimi, dzięki którym uczniowie mogą lepiej przygotować się do udziału w olimpiadach i konkursach. Pozycje te są także świetnym materiałem dla nauczycieli, którzy chcą pracować z młodzieżą uzdolnioną matematycznie.
Trudno wyobrazić sobie dzisiaj ucznia olimpijczyka i jego nauczyciela, który nie korzystałby książek pana Pawłowskiego. Napisał też świetne podręczniki i zbiory zadań dla licealistów. Był nauczycielem bardzo wielu finalistów i laureatów Olimpiady Matematycznej, a także Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej. Panu Pawłowskiemu zawsze bardzo zależało, aby rozwiązania uczniów były nie tylko poprawnie merytorycznie, ale ładnie i starannie zredagowane.
Poniżej przedstawiamy pełną listę laureatów: