AKTUALNOŚCI

Jedynka w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Edukacja, ciało, pismo"

  • IMG_0898
  • IMG_0895
  • IMG_0890
  • IMG20221215151203

Jedynka w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Edukacja, ciało, pismo"

W dniach 15-16.12.2022 r. I Liceum Ogólnokształcące wraz z Młynami Rothera, było organizatorem wydarzenia edukacyjnego towarzyszącego ogólnopolskiej konferencji naukowej „Edukacja, ciało, pismo”, przygotowanej przez Fundację Kultury Pozytywka, Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk oraz Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego. W ramach przedsięwzięcia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w dwóch pokazowych debatach oksfordzkich wraz z drużyną IX Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Marcelina Łachowska, Jan Szachnowski, Mikołaj Bejzert, Igor Szłod.
Dnia 15.12. w Młynach Rothera drużyna w składzie – Aleksandra Lisiecka, Filip Urbaniak, Patryk Stelmaszek i Aleksandra Zalewska – debatowała nad tezą „Można osiągnąć mądrość bez znajomości pisma”. Zmagania zakończyły się sukcesem I LO wynikiem 2:1. Natomiast w dniu następnym, w murach I Liceum, reprezentacja
naszej szkoły w składzie – Jan Fiedorowicz, Filip Urbaniak, Weronika Malesińska i Maksymilian Kordas – debatowała nad tezą „W procesie edukacji umysł jest ważniejszy niż ciało”. Debata nie została rozstrzygnięta.
Marszałkiem obu debat był Antoni Śnieżawski, zaś wydarzenie poprowadził Igor Migdalski.