LICEUM

Rekrutacja - informacje ogólne

  • Zrzut ekranu 2018-10-12 o 10.29.34
  • IMG_5194

Szanowni Państwo! Rodzice i opiekunowie prawni. Oto treść informacji przesłanej do szkół oraz załączniki „Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020”. 
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało kampanię informacyjną, skierowaną do rodziców i uczniów klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjów, dotyczącą rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. 

Na stronie https://men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów. 

Informacje z przeznaczeniem dla uczniów i ich rodziców będą aktualizowane i uzupełniane o nowe treści. Warto podkreślić, że już wkrótce do *uczniów i ich rodziców trafią ulotki* dotyczące rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. Będą to kolejne materiały informacyjne związane z naborem do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. We wszystkich kuratoriach oświaty zostały utworzone specjalne punkty informacyjne, w których można uzyskać informacje dotyczące sytuacji szkół w województwie. 

Pełna lista kontaktów dostępna jest na stronie internetowe: www.men.gov.pl/rekutacja/kontakty-do-kuratoriow